Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik Jak założyć hurtownię farmaceutyczną

Jak założyć hurtownię farmaceutyczną w Łodzi?

Data publikacji 23 czerwca 2023


Dystrybucja farmaceutykami nie jest prosta. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy w grę wchodzi konieczność zabezpieczenia przestrzeni zaprojektowanej z myślą o przechowywaniu produktów farmaceutycznych. Jak ją zaprojektować? Jak może pomóc w tym profesjonalna firma specjalizująca się w logistyce farmaceutycznej?

Projekt hurtowni a lokalizacja

Podmiot zainteresowany posiadaniem własnej hurtowni farmaceutycznej powinien przede wszystkim skupić się na jej lokalizacji. Wystarczy spojrzeć na mapę Polski, by przekonać się, że najlepszym miejscem do jej prowadzenia jest Łódź. Dlaczego akurat to miasto?

  • Jest ono usytuowane blisko autostrady A1, A2 i największych węzłów kolejowych w Polsce.

  • Łódź to potężna aglomeracja. Można tu łatwo znaleźć klientów, kontrahentów i dostawców.

  • Hurtownia farmaceutyczna Łódź to skrócony czas i łańcuch dostaw.

Jak obsługiwać hurtownię farmaceutyczną?

Posiadanie własnej hurtowni farmaceutycznej wiąże się również z koniecznością realizacji wielu różnych usług dodatkowych. Najlepiej, jeśli wykonują je profesjonaliści, którzy znają się na tej pracy. Do takich usług należy m.in.:

  • projektowanie i wykonanie pomieszczeń należących do hurtowni,

  • pozyskiwanie nowych klientów, udzielanie informacji,

  • konsulting w zakresie zarządzania i optymalizacji sprzedaży,

  • możliwość skorzystania z pomocy wykwalifikowanego opiekuna klienta,

  • obsługa zamówień, dostaw, ewidencjonowanie towaru,

  • użytkowanie urządzeń i pomieszczeń zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami,

  • fizyczna ochrona obiektu.

Hurtownie farmaceutyczne w Łodzi to przestrzeń, która musi spełniać określone założenia logistyczne. Przechowywane w nich leki (i inne medykamenty) muszą być łatwo dostępne, tak aby w razie potrzeby można było je łatwo dostarczyć do szpitala, apteki lub chorego pacjenta.

Hurtownie i system komputerowy – jak to powiązać?

Posiadając hurtownie farmaceutyczne w Łodzi, trzeba również zastanowić się nad wdrożeniem określonego systemu komputerowego, który ułatwi zarządzanie wszystkimi zamówieniami. Narzędzie to powinno ewidencjonować wszystkie realizowane transakcje i na ich podstawie obliczać aktualne stany magazynowe. Użytkowana w ten sposób aplikacja powinna również zapewniać możliwość prowadzenia pełnej dokumentacji księgowej, a także – co równie ważne – udostępniać wszystkie niezbędne informacje w ramach jednej, kompletnej bazy danych.

Jak widać, hurtownia farmaceutyczna Łódź to nowoczesny sposób na usprawnienie obrotu medykamentami, który łączy w sobie efektywną i aktywną sprzedaż, a także upraszcza i skraca łańcuchy dostaw.

Redakcja penta.org.pl

Nasza redakcja to zaufane źródło informacji i inspiracji dla wszystkich zainteresowanych światem biznesu, finansów i zarządzania. Dostarczamy klarownych analiz, aktualnych trendów i praktycznych porad, aby wspierać naszych czytelników w osiąganiu sukcesów zawodowych i rozwoju biznesowego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?