penta.org.pl

Blog tematyczny o biznesie i finansach

Poradniki

Usługi zewnętrznej firmy BHP – kiedy warto z nich skorzystać?

Usługi zewnętrznej firmy BHP – kiedy warto z nich skorzystać?

Przepisy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy dotyczą zarówno pracowników, jak i pracodawców. Ci drudzy zobowiązani są zapewnić zatrudnionym odpowiednie warunki do wykonywania obowiązków zawodowych, przeszkolenie z zakresu BHP oraz ewentualne akcesoria potrzebne do pracy. Pracodawcy nie muszą jednak posiadać wiedzy w tematyce BHP- mogą skorzystać z usług doradczych firmy zewnętrznej. Kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Doradztwo BHP Warszawa- zakres usług

Do przestrzegania przepisów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy zobowiązana jest każda jednostka zatrudniająca pracowników. Niemniej jednak temat BHP często jest bagatelizowany, a wręcz pomijany. Tymczasem przestrzeganie procedur jest nie tylko obowiązkiem pracowników i pracodawców, lecz również pozwala uniknąć poważnych wypadków przy pracy. Dlatego też warto skorzystać z usług firmy zewnętrznej, specjalizującej się w BHP. Doradztwo BHP Warszawa obejmuje szeroki zakres usług, w tym:

  • przeprowadzanie szkoleń wstępnych i okresowych,

  • obsługę w kontekście p.poż.,

  • szkolenia z zakresu pierwszej pomocy,

  • sporządzanie pełnej dokumentacji BHP,

  • sporządzanie pełnej dokumentacji powypadkowej.

BHP szkolenie Warszawa to usługa podstawowa, jednak w kontekście przestrzegania przepisów warto zdecydować się na kompleksową współpracę ze specjalistami, którzy w imieniu pracodawcy sporządzą stosowną dokumentację oraz regulaminy.

Kiedy warto współpracować z firmą zewnętrzną BHP?

Pracodawca może wdrożyć odpowiednie działania BHP we własnym zakresie, może też zatrudnić specjalistę bądź nawiązać współpracę z firmą zewnętrzną. Ostatnie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród właścicieli małych, jak i większych firm. Pozwala bowiem zoptymalizować wydatki, jednocześnie przestrzegając wszelkich przepisów i procedur. Warto pamiętać, że współpraca ma charakter długofalowy, gdyż BHP szkolenie Warszawa musi być przeprowadzane w większości przypadków zatrudniania nowego pracownika. Firma outsourcingowa przejmuje na siebie obowiązki związane ze sporządzeniem stosownej dokumentacji, jednocześnie instruując pracodawcę, jak powinien postąpić w konkretnej sytuacji, wymagającej wdrożenia przepisów BHP. Usługi doradcze świadczone przez specjalistów pozwalają wypracować najlepsze rozwiązania, mając na uwadzę specyfikę pracy w danym zakładzie. Mogą z nich skorzystać zarówno firmy nowo powstałe, implementując poszczególne przepisy BHP, jak i te, które działają na rynku od dłuższego czasu.

Udostępnij