penta.org.pl

Blog tematyczny o biznesie i finansach

Biznes

Inkubator i skubarka do drobiu- czyli dwa niezbędne urządzenia w branży rolniczej i przemysłowej

Inkubator i skubarka do drobiu- czyli dwa niezbędne urządzenia w branży rolniczej i przemysłowej

Inkubatory to szeroka gama produktów różniących się od siebie poszczególnymi parametrami i wielkością. Urządzenia te wykorzystywane są w celu pobudzania rozwoju organizmów żywych. Najczęściej spotkać je można na fermach drobiu, gdzie pozwalają na prawidłowy rozwój zapłodnionego jaja np. kurzego, kaczego czy indyczego.

Inkubator- charakterystyka

Inkubator do jaj to urządzenie regulujące liczne czynniki środowiskowe. Gwarantuje ono zapłodnionemu jajku sprzyjające warunki do rozwoju w czasie całego okresu inkubacji. Kiedyś na rynku dominowały proste sprzęty, dziś jednak właściciele ferm mają do dyspozycji nowoczesne urządzenia o wielu funkcjach. Produkty te wyposażone są w systemy rotacyjne, grzewcze i wentylacyjne. Są one w pełni zautomatyzowane, a więc nie wymagają skomplikowanej obsługi. Trzeba jedynie kontrolować całą procedurę. Warto pamiętać, że kury są w stanie odchować tylko niewielką część piskląt. Zdarza im się przestać wysiadywać jajka, co skutkuje śmiercią pisklaków. Inkubatory gwarantują nam maksymalną skuteczność. Korzystanie z nich zapewnia stabilne warunki do rozwoju ptactwa, ponadto podnoszą wydajność fermy i poziom bezpieczeństwa.

Jakie rodzaje inkubatorów spotkamy na rynku?

Właściciele dużych ferm wybierają najczęściej automatyczny inkubator do jaj. Dostępne są też modele półautomatyczne. Ponadto, sprzęty te można podzielić według ich wielkości na te standardowe i w wersji mini. Oprócz tego dokonuje się podziału, biorąc pod uwagę pojemność sprzętu. Zakupić można inkubatory przemysłowe, rolnicze i domowe. Modele domowe mieszczą maksymalnie do 200 jaj, natomiast przemysłowe wielokrotnie więcej.

Na co zwrócić uwagę wybierając inkubator?

Wybierając inkubator, należy zwrócić uwagę na jego funkcję. Urządzenie to musi posiadać regulację temperatury i wilgotności wewnątrz sprzętu. Sprzęty do domowego użytku mają zazwyczaj stałą temperaturę, jednak opcja termoregulacji jest bardzo przydatna. Profesjonalne modele są wyposażone często w pompę do regulowania stopnia wilgotności w urządzeniu. Dobrą propozycją jest sprzęt automatyczny ze wbudowanym higro kontrolerem.

Czym jest skubarka drobiu?

Skubarka do drobiu to maszyna służąca do odpierzania kur, kaczek, indyków, gęsi, czy przepiórek. W hodowli na dużą skalę sprzęt ten jest niezbędny, gdyż ręczne usuwanie piór jest niemożliwe. W gospodarstwie nie obejdzie się więc bez inwestycji w skubarkę. Skubarka do drobiu wyróżnia się wysoką precyzją w czyszczeniu skóry i wydajnością.

Oba te sprzęty okazują się wyjątkowo potrzebne, zwłaszcza w przemyśle i hodowli drobiu na dużą skalę.

Udostępnij