penta.org.pl

Blog tematyczny o biznesie i finansach

Poradnik

Dlaczego wybór odpowiedniego partnera logistycznego ma kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojego biznesu?

Dlaczego wybór odpowiedniego partnera logistycznego ma kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojego biznesu?

Czy tego chcesz, czy nie, logistyka jest fundamentem Twojego biznesu. Nie ważne, w jakiej branży się specjalizujesz. W końcu liczy się dla Ciebie to, aby mieć nieograniczony dostęp do narzędzi i surowców, a także to, byś mógł płynnie obsługiwać swoje zamówienia. Jeśli masz z tym problem, zmień swojego partnera logistycznego. Udowodnimy Ci, że ma to sens.

Liczą się pieniądze? Niekoniecznie…

Czy przy wyborze partnera logistycznego zwracasz uwagę wyłącznie na koszty? Jeśli tak, to popełniasz błąd. Owszem, to istotne, aby w Twoim portfelu zostało jak najwięcej pieniędzy, ale nie zapominaj, że nie zawsze drożej = gorzej. Jeśli np. Twój potencjalny partner logistyczny oferuje Ci:

  • obsługę dostaw 24 godziny na dobę,

  • nieograniczoną możliwość przechowywania towarów o niestandardowych rozmiarach,

  • bieżącą kontrolę stanów magazynowych,

  • fulfillment dla ecommerce,

to zaprzepaszczenie takiej oferty byłoby poważnym niedociągnięciem.

Poza tym nie należy wyłącznie skupiać się na tym, ile w danym momencie trzeba wydać. Lepiej wziąć pod uwagę to, co dzięki danemu partnerowi można zyskać.

Zarządzanie dostępną przestrzenią, czyli Twój sukces

Czy Twój potencjalny partner logistyczny źle wykorzystuje dostępną przestrzeń magazynową? Jeśli tak, to współpraca z nim będzie generować niepotrzebne koszty. Załóżmy, że w swoim asortymencie posiadasz towar o niestandardowych rozmiarach. Jeśli nie jest on właściwie ewidencjonowany, przechowywany w odpowiednich warunkach i zabezpieczony przed uszkodzeniem, to ryzyko, że współpraca z nim przyniesie straty, niebezpiecznie wzrasta. Oczywiście musisz o tym wiedzieć przed podpisaniem umowy. Dlatego – jeśli możesz – postaraj się już wcześniej zapoznać z możliwościami swojego przyszłego partnera biznesowego.

Elastyczność współpracy, czyli logistyka 2.0

Wybierając partnera logistycznego, doceń jego elastyczność. Jeśli jest on gotów dostosować swoje ceny do aktualnie wykorzystywanej przez Ciebie ilości przestrzeni magazynowej, to jest to krok w dobrą stronę. Nie zapominaj, że również i Ty masz swoje górki sprzedażowe. Dzięki takim rozwiązaniom jak fulfillment dla ecommerce będziesz mógł:

  • lepiej zarządzać swą sprzedażą,

  • ponosić z tego tytułu mniejsze koszty,

  • dostosowywać swą ofertę do potrzeb rynku,

  • płynnie realizować zamówienia,

  • optymalizować wydatki ponoszone na obsługę logistyczną.

Jak widzisz, wybór odpowiedniego partnera logistycznego ma kolosalne znaczenie dla Twojego biznesu. A jeśli szukasz naprawdę wiarygodnego i elastycznego kontrahenta, skontaktuj się z 3LP. Jest to firma, która profesjonalnie będzie zarządzać Twoimi stanami magazynowymi.

Udostępnij